2026 m. balandžio 14 d. vyko Nacionalinė teisės žinių olimpiada. Olimpiada šiemet buvo skirta itin aktualiai temai – „Laisvės internete: kaip naudosi?“. Moksleiviai kviečiami pažvelgti į internetą ne tik kaip į pramogų ir bendravimo erdvę, bet ir kaip atsakomybės, teisių ir pareigų pasaulį. Dirbtinis intelektas, socialiniai tinklai, verslas internete, skaitmeninė reputacija, asmens duomenų apsauga, teisė būti pamirštam – tai tik dalis klausimų, į kuriuos ieškota atsakymų šių metų Olimpiadoje.
Šioje Nacionalinėje teisės žinių olimpiados I etape dalyvavo ir 10 mūsų mokyklos mokinių. Pirmas etapas vyko mokykloje nuotoliniu būdu balandžio 14 d. Mokiniams reikėjo atsakyti į 30 klausimų. Net šeši mūsų mokyklos mokiniai – Kamilė B. (7 kl.), Paulas Vincentas L. (8 kl.), Jonas N. (8 kl.), Elijus V. (8 kl.), Armandas R. (10 kl.), Kajus P. (10 kl.) pateko tarp geriausiųjų ir buvo pakviesti į finalinį etapą. Nacionalinės teisės žinių olimpiados finalinis etapas vyko Vilniuje Mykolo Romerio universitete. Į Vilnių vyko Paulas, Kamilė ir Elijus. Jonas, Armandas, Kajus į Vilnių nevyko dėl užimtumo mokykloje. Buvome maloniai sutikti, pavaišinti. Išklausėme sveikinimus, olimpiados partnerių „Vinted“ paskaitą, lektoriaus Sauliaus Bugailiškio paskaitą „Studijos Mykolo Romerio universitete“. Paskui mokiniai sprendė 30 užduočių, daugiau atvirų klausimų, kur reikėjo parašyti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Šiame etape dalyvavo dalyviai iš visos Lietuvos. Vėliau „laimės ratas“, vaišės, baigiamieji palinkėjimai, apdovanojimai.
Olimpiadą rengė Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla kartu su partneriais – Lietuvos teisinės sistemos institucijomis ir tarptautine advokatų kontora „Eversheds Saladžius“. Olimpiadą globoja Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.
Lauksime rezultatų.
Istorijos mokytoja Audronė Končienė