Integruotos pamokos už mokyklos ribų

Vasario 29 dieną 8 klasės mokiniai lankėsi Amatų centre- muziejuje „Tekstilės kelias” Darbėnuose ir dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos, istorijos, dailės ir technologijų pamokoje, domėjosi tekstilinių gaminių, juostų raštų simbolika, senovinių buities daiktų istorijomis.
Muziejus sužavėjo rankšluosčių, austinių juostų gausa. Niekur kitur nerasime tokios įspūdingos kolekcijos, kurioje šitiek šimtų raštų, spalvų ir ornamentų. Muziejaus šeimininkė mielai papasakojo, kuo skiriasi ir ypatingos piršlių, jubiliejinės, laidotuvių juostos, kokie būna proginiai, duonai nešti ir žmogui apgaubti skirti rankšluosčiai.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti avelių, siuvimo antpirščių, siuvimo mašinų, lygintuvų ir kitų buities daiktų kolekcijas, apžiūrėti senovines audimo stakles, pasimatuoti klumpes iš gausios klumpių kolekcijos, sugiedoti Tautinę giesmę, kurią lininiame rankšluostyje išaudė kruopšti audėja.
Likome sužavėti muziejaus šeimininkų kruopštumu ir užsidegimu ateities kartoms išsaugoti mūsų krašto tradicijas, papročius.

Mokytojos: L.Koženiauskienė, A.Končienė, R.Rusteikienė, S.Latakaitė.