Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2019-12-09

Naujosios svetainės internetinis adresas:

astulginskis.kretinga.lm.lt

Atnaujinta: 2019-11-21

Atnaujinta: 2019-11-17

PROGRAMA 2019 m. lapkritis
Lapkričio 18 d.
7.30 – 8.15 val. Degustacija-paskaita „Sveikos arbatos mažiems ir dideliems“ Aikštelėje prie parduotuvės ir Jokūbavo A.Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro koridoriuje prie bibliotekos
Lapkričio 19 d.
14.45 – 15.45 val. Aktyvaus mokymosi dirbtuvės „Dekoratyvinių muiliukų gamyba“ Jokūbavo A.Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro technologijų kabinete
Lapkričio 21 d.
15.00 – 16.00 val. Aktyvaus mokymosi dirbtuvės „Kalėdinė dovanų dėžutė“ Jokūbavo A.Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro technologijų kabinete
Lapkričio 22 d.
12.00 – 15.00 val. Degustacija-paskaita „Sveiki skanėstai mažiems ir dideliems“ Jokūbavo A.Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro koridoriuje prie bibliotekos
Lapkričio 22 d.
visą dieną Dekoratyvinių muiliukų, kalėdinių dovanų dėžučių paroda „Mano spalvotos, kvepiančios Kalėdos“ Jokūbavo A.Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro koridoriuje prie bibliotekos

MALONIAI KVIEČIAME DALYVAUTI.

Atnaujinta: 2019-11-17

Lapkričio 14 dieną  mažiausieji mokinukai rinkosi mokyklos salėje į Karjeros pamoką. „Kas yra karjera?“ – šis klausimas vaikams neatrodė labai sudėtingas. „Tai mano profesija“, „Tai ką aš darysiu baigęs mokyklą“, „Tai ką aš dirbsiu“, tai tik keletas vaikų samprotavimų. Ir tada prasidėjo tikras profesijų siautulys… Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai  virėjo profesiją pristatė dainuodami dainelę „Virė virė košę…“. Priešmokyklinio ugdymo grupės mažieji mums pastatė svajonių namą, nes jie – statybininkai. Pirmokai atidundėjo į salę traktoriuku, nes koks ūkininkas be traktoriaus. Jie mums priminė ką dažniausiai ūkininkai augina savo ūkiuose. Antrokai trumpam grįžo iš „džiunglių“ ir sudomino mus gamtininko profesija. Eksperimentus pademonstravo trečiokai, nes jie norėjo supažindinti su įvairių sričių  mokslininkais. O ketvirtokai nukėlė mus į kino filmavimo aikštelę, kurioje pluša įvairių profesijų atstovai: stilistai, režisierius, dailininkai, aktoriai, operatoriai.

Dėkojame visiems, kurie prisidėjo, kad ši pamoka būtų įdomi, įsimintina, šmaikšti, prasminga ir gana linksma.


Pradinio ugdymo mokytoja Daiva Sajauskienė

Atnaujinta: 2019-11-17

Spalvingas žodynas
Septintos klasės mokiniai (mokytoja Rima Varinauskė), pakartoję nosinių raidžių rašybą žodžių šaknyje, nusprendė priminti dažniau vartojamų žodžių rašybą mokiniams, mokytojams, tėvams ir kitiems bendruomenės nariams.
Ši septintokų ir mokytos idėja sulaukė didžiulio susidomėjimo, pro šalį einantys vaikai ir suaugusieji skaitė žodžius, prie jų fotografavosi, o svarbiausia, kad mokyklos kiemą papuošę spalvotais žodžiais, priminė mums rašybos taisykles ir paskatino rašyti taisyklingai.

(skaityti daugiau)

Atnaujinta: 2019-11-12

Fizinis aktyvumas – nauda sveikatai ir smagi pramoga. O ypač smagu sportuoti būryje gerų draugų. Lapkričio 7 dieną mokyklos sporto salė aidėjo nuo mokinių šūksnių ir plojimų, nes čia vyko pradinių klasių mokinių „ Linksmosios estafetės“. Jų metu vyko įvairios linksmos rungtys, kurios suteikė džiugių akimirkų dalyviams. Tikime, kad vaikų dalyvavimas sportiniuose renginiuose skatina norą sportuoti.


Pradinių klasių mokytoja Daiva Sajauskienė

Atnaujinta: 2019-11-05

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad prieš 800 metų rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Žemaitijos vardas, 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais.

Ši garbinga sukaktis buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Tądien mokinius į pamokas kvietė ne tradicinis skambutis, o žemaitiškos dainos. Lietuvių kalbos kabineto duris puošė primiršti žemaitiški žodžiai su vertimais į bendrinę kalbą, visur skambėjo gimtoji šnekta. Netradiciniai užsiėmimai taip pat vyko žemaičių tarme. Pirmosios pamokos metu visi mokiniai su klasių vadovais gilinosi į Žemaitijos simbolių prasmes, rengė pristatymus. Po pristatymų sekė etnografinio regiono istorijos, geografijos pamokos. Vėliau mokiniai linksminosi žaisdami žemaitiškus žaidimus bei šokdami liaudies šokius. Pasilinksminę grįžo į žemaičių kalbos pamoką, kurios metu susipažino su tarmės ypatumais, bandė versti tekstus į bendrinę kalbą, skaityti regiono poetų eilėraščius. Daugumai mokinių tai buvo ne taip lengvai įkandamas riešutėlis, kaip neįveikiami priešų įvairiais istorijos tarpsniais  buvo ir patys žemaičiai. Kaip simbolį, įprasminantį žemaičių tvirtumą, kovingumą, mokiniai kartu su mokytojais prie mokyklos pasodino ąžuoliuką. Šventės pabaigoje visi vaišinosi žemaitišku kastiniu bei karštomis bulvėmis, linksmai aptarinėjo renginį.

Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Koženiauskienė

 

 

 

 

Atnaujinta: 2019-11-03

Mažieji ,,Gamtos bičiuliai“ ieškojo ,,miegančių“ drugelių. Lauke vėlyvas ruduo, tačiau vaikai sugebėjo jų atrasti pasislėpusių ant medžių, žolės, akmenų ir kitose vietose. Vaikai atskleidė savo meninius gebėjimus, kūrybiškumą, estetikos suvokimą.

Pradinio ugdymo mokytoja Nida Vaitiekienė

 

Atnaujinta: 2019-10-29

Mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai drauge su Kretingos M. Daujoto progimnazijos  6c klasės mokiniais vyko į Vilnių, kur devintokams literatūriniame A. Puškino muziejuje buvo pravesta ekskursija, po kurios jie trumpai susipažino su  A. Puškino biografija ir kūryba netradicinėje rusų kalbos pamokoje. Pamokos metu mokiniai skaitė ir lygino „ Pasakos apie žveją ir žuvelę“ skirtingų autorių vertimus. Devintokai turėjo galimybę paskaityti pasaką lietuviškai  parašytą rusiškomis raidėmis, išleistą lietuviško rašto draudimo laikotarpiu.

Antrasis edukacinis užsiėmimas vyko kartu su šeštokais Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur mokiniai, edukacinio užsiėmimo „Triukšmo įgarsinimas kino filmuose“ metu, sužinojo apie triukšmo įgarsinimą kine bei patys pabandė įgarsinti nedideles ištraukas iš meninių bei animacinių filmų.

Mokytoja Nomeda Domarkaitė-Budrienė

Atnaujinta: 2019-10-30

Spalio pabaiga – puikus metas patikrinti, kiek daržovių ir vaisių atsargų mokiniai sukaupė žiemai. Ikimokyklinės, priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai, pasitelkę savo išradingumą ir darbštumą, sukūrė net 47 darbelius iš vaisių, daržovių, gamtinės medžiagos. Derliaus dieną buvo paskelbti nugalėtojai: 3 vieta – Jokūbo ežiukas, 2 vieta – Medos namelis, 1 vieta – Areto papūgėlė. Vaikai tą dieną sudalyvavo ir smagioje fotosesijoje, kurios šūkis – 400 gramų vaisių ir daržovių kasdien! Neišsigandę darbo ir atsiraitoję rankoves mokiniai patys pasigamino moliūgų saldainius ir vaisių salotas. Skonio ir saldumo tikrai netrūko prieš atostogas!

Pradinio ugdymo mokytoja pridėkite Alvadorija Keblytė

Toliau »