Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2019-10-22

Tas laikas, kai lapai auksiniai

Nukrinta ant vėstančios žemės.

Tas laikas, kai ilgesio pynės

Į mūsų gyvenimus remias.

A. Murauskienė

Ir vėl atėjo tas laikas… Ir vėl rudenėjančiais takais į savo protėvių kraštą iš JAV sugrįžo Lietuvos Respublikos Prezidento anūkas Jonas Juozevičius.

Rugsėjo pradžioje mūsų mokykloje vyko susitikimas su prezidento anūku Juozu Juozevičiumi, jo žmona, dukra ir jos sužadėtiniu. Susitikime taip pat dalyvavo mokyklos direktorė Lidija Šiškienė, Jokūbavo bendruomenės pirmininkas Mantas Keblys, centro tarybos narys Tomas Narvilas, mokyklos bendruomenės atstovai.

Prezidento anūkas Juozas Juozevičius aplankė parką, A. Stulginskio muziejų. Jis labai džiaugėsi, kad Jokūbavo mokykla ir Jokūbavo bendruomenė saugo senelio atminimą, norėtų atstatyti A. Stulginskio dvarą.

Mokytoja Rima Varinauskė

Atnaujinta: 2019-09-17

« 1 2 »

Atnaujinta: 2019-04-02

Bibliotekininkė pakvietė  pradinių klasių mokinius į viktoriną apie knygas „Neieškok žodžio kišenėje“. Viktorinos klausimai buvo sudaryti remiantis populiariausiomis, dažniausiai skaitomomis vaikiškomis knygomis ir pasakomis. Atsakinėdami į klausimus vaikai pasirodė puikiai išmanantys žinomiausius kūrinius, skaitantys daug knygų. Po viktorinos vaikai buvo pakviesti išspręsti kryžiažodį apie knygas, kuris taip pat jiems pasirodė nesunkus ir greitai įveikiamas. Linksmos popietės pabaigoje viktorinos dalyviai gavo  simbolines dovanėles. Vaikų teigimu, viktorina buvo labai įdomi, jos klausimai nors ir netikėti, bet nesunkiai įveikiami. Visi džiaugėsi puikiai, turiningai praleidę laiką.

Atnaujinta: 2019-04-02

Pradinių klasių mokiniams pristatėme Selemono Paltanavičiaus knygutę „Maži  ežiuko sapnai“. Smagu buvo žiūrėti į tiek daug mažų akyčių, kurios su tokiu įdomumu stebėjo knygutės veikėjus! Knyga skirta vaikams, todėl rašytojo sugalvotas ežiukas ne tik pats turi puikuotis, bet dar ir vaikams padovanoti gėrio, grožio supratimus. O ežiuko istorijos įvairios. Čia vaikai ne tik susipažino su knygutės herojais, bet žaidė įvairius žaidimus. Kiekvienas žaidimas knygutės pristatymo proga čia buvo vaikui kaip iššūkis. Jie pažadėjo perskaityti šią knygutę ir sužinoti ką gi susapnuoja ežiukai. Pačių vaikų sukurtas ežiukas papuošė biblioteką.

Atnaujinta: 2018-05-30

Priešmokyklinės grupės ir dienos centro  mokiniams buvo vedami neįprasti ir labai įdomūs edukaciniai užsiėmimai. Šie užsiėmimai ne tik smagus ir turiningas laiko praleidimas bibliotekos erdvėse, bet ir galimybė užsiimti mėgstama veikla. Pagaminti darbeliai puošia mokyklą, biblioteką. Pertraukų metu ir po pamokų biblioteka buvo panaši į tikrą avilį – čia sugūžėjo visas būrys darbštuolių. Iš akmenukų ir spalvoto smėlio  klijuoti nėra taip paprasta, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio, tai darbas reikalaujantis kantrybės, atidumo, kruopštumo. Bet įdėjus šiek tiek kantrybės ir darbo gimsta puikūs kūrybiniai darbai. Kurdami rankdarbius mokiniai užsiima ne tik prasminga, turininga veikla, bet ir labai šiltai bendrauja vieni su kitais. Smagu, jog mokiniai moka džiaugtis smulkmenomis, buvimu vieni su kitais draugijoje. Jų mintys ir širdys pripildytos gerumo, atlaidumo ir vilties.

Atnaujinta: 2018-05-07

Pirmos klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Mįslių valandėlėje“ tema „Menu mįslę keturgyslę“. Mokiniai sužinojo, kad mįslės yra smulkiosios  tautosakos kūriniai, kad jas nuo senų laikų kūrė žmonės.  Mįslėse būna paslėptos mintys, kurias įminti padeda sukurti vaizdai. Šiandien mokiniams teko pasukti galveles ir įminti mįsles apie daiktus,  gyvūnus,

gamtos reiškinius, daržoves ir vaisius, žmogų. Mokiniai minė mįsles, paaiškino, kodėl jų atsakymas yra teisingas, užsirašė teisingus atsakymus ir įsivertino savo žinias. Taip pat mįsles kūrė ir patys mokiniai ir jas pasiūlė atspėti draugams.

Atnaujinta: 2018-05-07

Lietuvos bibliotekų savaitės proga pirmokų mokytoja Alvadorija ir bibliotekininkė Sofija pakvietė pirmokus į netradicinę pamoką kaimo bibliotekoje. Čia jų laukė bibliotekininkė Laima ir bibliotekoje gyvenantys du peliukai. Peliukai dar kartą  pirmokams priminė, kaip elgtis su knyga, prižiūrėti ir tausoti ją, kaip išsirinkti norimą knygą. Po to vaikai kūrė pasaką apie peliukus. Susitikimo metu nestigo geros nuotaikos ir vaikiško juoko. Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas mylėti ir saugoti, kad grąžinant į biblioteką jos būtų švarios ir nesuplėšytos. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę, šypsodamiesi ir turėdami daug klausimų, į kuriuos jiems padės atsakyti bibliotekoje gyvenančios knygos. Ačiū bibliotekininkei ir peliukams už šiltą priėmimą.

Atnaujinta: 2018-05-22

2018 m. balandžio 23 – 29  dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Šiai savaitei paminėti vyko bibliotekininkės  Sofijos organizuota viktorina „Pasibelsk į knygos širdį…“ Viktorinos klausimai buvo sudaryti remiantis populiariausiomis, dažniausiai skaitomomis vaikiškomis knygomis ir pasakomis. Išmėginti savo žinių atskubėjo 1–4 klasių mokiniai. Pradinukų jau laukė paruošta užduočių kraitelė iš įvairių pasakų. Mokiniams teko ne tik teisingai, bet ir labai greitai atlikti įvairias užduotis, susijusias su skaitytomis pasakomis, jų veikėjais ir rašytojais. Prieš pradedant viktoriną, pasiskirstėme į keturias mišrias komandas, tai „Žinovai“. „Lietuviai“, „Nindzės“ ir „Stipruoliai“. Kiekvienos komandos laukė 3 turai, kiekviename ture po 10 klausimų. Pakvietėme  1 klasės mokytoją Alvadoriją ir kaimo bibliotekos bibliotekininkę  Laimą pabūti vertinimo komisijos narėmis. Atsakinėdami į klausimus vaikai parodė savo žinias iš vaikų literatūros, puikiai išmanantys žinomiausius kūrinius, skaitantys daug knygų, pamankštino protą, daug sužinojo ar tiesiog linksmai ir naudingai praleido laiką. Visoms komandoms šauniai sekėsi, tačiau daugiausia taškų surinko „Žinovų“ komanda. Daugiausia taškų surinkusi komanda  buvo apdovanota prizais. Visi  mokiniai ne tik patikrino savo žinias, sugebėjo draugiškai ir sparčiai atlikti užduotis, bet ir gavo gardžių dovanų. Vaikų teigimu, viktorina buvo labai įdomi, jos klausimai nors ir netikėti, bet nesunkiai įveikiami. Visi džiaugėsi puikiai, turiningai praleidę laiką. Tikimės, kad tokie renginiai skatins mokinių norą skaityti, stiprins skaitymo svarbos suvokimą, kūrybingumą bei kritinį mąstymą.

Atnaujinta: 2018-05-02

Vasario mėnesį mokyklos bibliotekos bibliotekininkė Sofija Jurkuvienė pasiūlė mokiniams kurti savo kūrybos knygas. Į šią veiklą aktyviai įsitraukė pradinių klasių mokytojos Alvadorija Keblytė, Daiva Sajauskienė bei mokytoja Sigutė Latakaitė su būrelio “Darbštuolių klubas“ nariais.

Bibliotekoje buvo parengta paroda ir išrinkti geriausi darbai.

Sukurtos knygos dalyvavo rajoniniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mano kūrybos knyga“ Kretingos švietimo centre.

Mūsų mokykos mokinė Kamilė Alčiauskaitė (tarp 1 – 4 kl.) užėmė – II –ąją vietą, Evelina Šedbaraitė (tarp 1 – 4 kl.) užėmė – III – ąją vietą ir „Darbštuolių klubo“ merginos (tarp 8 – 10 kl.) – I – ąją vietą. Dėkojame mokiniams ir mokytojoms.

Atnaujinta: 2018-03-23

„SPALIS – TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO“ .

 Mūsų mokyklos mokiniai buvo kviečiami  dalyvauti tarptautiniame „Skirtukų mainų“ projekte. Šiame projekte dalyvaujame antrus metus. Šių metų tema „100 metų atkurtai Lietuvai“. Ačiū mokiniams aktyviai dalyvavusiems projekte. .Mokinių sukurtus skirtukus bei lankstinukus apie Kretingą ir Lietuvą siuntėme į Indijos Kendriya Vidyalaya vidurinę mokyklą ir į Kroatijos OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina mokyklą. Kroatijos ir Indijos mokiniai daugiau sužinojo apie mūsų kraštą, pasidžiaugė mūsų sukurtais skirtukais knygoms.

(skaityti daugiau)

Toliau »