Kategorijos

Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2019-04-02

Bibliotekininkė pakvietė  pradinių klasių mokinius į viktoriną apie knygas „Neieškok žodžio kišenėje“. Viktorinos klausimai buvo sudaryti remiantis populiariausiomis, dažniausiai skaitomomis vaikiškomis knygomis ir pasakomis. Atsakinėdami į klausimus vaikai pasirodė puikiai išmanantys žinomiausius kūrinius, skaitantys daug knygų. Po viktorinos vaikai buvo pakviesti išspręsti kryžiažodį apie knygas, kuris taip pat jiems pasirodė nesunkus ir greitai įveikiamas. Linksmos popietės pabaigoje viktorinos dalyviai gavo  simbolines dovanėles. Vaikų teigimu, viktorina buvo labai įdomi, jos klausimai nors ir netikėti, bet nesunkiai įveikiami. Visi džiaugėsi puikiai, turiningai praleidę laiką.

Atnaujinta: 2019-04-02

Pradinių klasių mokiniams pristatėme Selemono Paltanavičiaus knygutę „Maži  ežiuko sapnai“. Smagu buvo žiūrėti į tiek daug mažų akyčių, kurios su tokiu įdomumu stebėjo knygutės veikėjus! Knyga skirta vaikams, todėl rašytojo sugalvotas ežiukas ne tik pats turi puikuotis, bet dar ir vaikams padovanoti gėrio, grožio supratimus. O ežiuko istorijos įvairios. Čia vaikai ne tik susipažino su knygutės herojais, bet žaidė įvairius žaidimus. Kiekvienas žaidimas knygutės pristatymo proga čia buvo vaikui kaip iššūkis. Jie pažadėjo perskaityti šią knygutę ir sužinoti ką gi susapnuoja ežiukai. Pačių vaikų sukurtas ežiukas papuošė biblioteką.

Atnaujinta: 2018-05-30

Priešmokyklinės grupės ir dienos centro  mokiniams buvo vedami neįprasti ir labai įdomūs edukaciniai užsiėmimai. Šie užsiėmimai ne tik smagus ir turiningas laiko praleidimas bibliotekos erdvėse, bet ir galimybė užsiimti mėgstama veikla. Pagaminti darbeliai puošia mokyklą, biblioteką. Pertraukų metu ir po pamokų biblioteka buvo panaši į tikrą avilį – čia sugūžėjo visas būrys darbštuolių. Iš akmenukų ir spalvoto smėlio  klijuoti nėra taip paprasta, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio, tai darbas reikalaujantis kantrybės, atidumo, kruopštumo. Bet įdėjus šiek tiek kantrybės ir darbo gimsta puikūs kūrybiniai darbai. Kurdami rankdarbius mokiniai užsiima ne tik prasminga, turininga veikla, bet ir labai šiltai bendrauja vieni su kitais. Smagu, jog mokiniai moka džiaugtis smulkmenomis, buvimu vieni su kitais draugijoje. Jų mintys ir širdys pripildytos gerumo, atlaidumo ir vilties.

Atnaujinta: 2018-05-07

Pirmos klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Mįslių valandėlėje“ tema „Menu mįslę keturgyslę“. Mokiniai sužinojo, kad mįslės yra smulkiosios  tautosakos kūriniai, kad jas nuo senų laikų kūrė žmonės.  Mįslėse būna paslėptos mintys, kurias įminti padeda sukurti vaizdai. Šiandien mokiniams teko pasukti galveles ir įminti mįsles apie daiktus,  gyvūnus,

gamtos reiškinius, daržoves ir vaisius, žmogų. Mokiniai minė mįsles, paaiškino, kodėl jų atsakymas yra teisingas, užsirašė teisingus atsakymus ir įsivertino savo žinias. Taip pat mįsles kūrė ir patys mokiniai ir jas pasiūlė atspėti draugams.

Atnaujinta: 2018-05-07

Lietuvos bibliotekų savaitės proga pirmokų mokytoja Alvadorija ir bibliotekininkė Sofija pakvietė pirmokus į netradicinę pamoką kaimo bibliotekoje. Čia jų laukė bibliotekininkė Laima ir bibliotekoje gyvenantys du peliukai. Peliukai dar kartą  pirmokams priminė, kaip elgtis su knyga, prižiūrėti ir tausoti ją, kaip išsirinkti norimą knygą. Po to vaikai kūrė pasaką apie peliukus. Susitikimo metu nestigo geros nuotaikos ir vaikiško juoko. Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas mylėti ir saugoti, kad grąžinant į biblioteką jos būtų švarios ir nesuplėšytos. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę, šypsodamiesi ir turėdami daug klausimų, į kuriuos jiems padės atsakyti bibliotekoje gyvenančios knygos. Ačiū bibliotekininkei ir peliukams už šiltą priėmimą.

Atnaujinta: 2018-05-22

2018 m. balandžio 23 – 29  dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Šiai savaitei paminėti vyko bibliotekininkės  Sofijos organizuota viktorina „Pasibelsk į knygos širdį…“ Viktorinos klausimai buvo sudaryti remiantis populiariausiomis, dažniausiai skaitomomis vaikiškomis knygomis ir pasakomis. Išmėginti savo žinių atskubėjo 1–4 klasių mokiniai. Pradinukų jau laukė paruošta užduočių kraitelė iš įvairių pasakų. Mokiniams teko ne tik teisingai, bet ir labai greitai atlikti įvairias užduotis, susijusias su skaitytomis pasakomis, jų veikėjais ir rašytojais. Prieš pradedant viktoriną, pasiskirstėme į keturias mišrias komandas, tai „Žinovai“. „Lietuviai“, „Nindzės“ ir „Stipruoliai“. Kiekvienos komandos laukė 3 turai, kiekviename ture po 10 klausimų. Pakvietėme  1 klasės mokytoją Alvadoriją ir kaimo bibliotekos bibliotekininkę  Laimą pabūti vertinimo komisijos narėmis. Atsakinėdami į klausimus vaikai parodė savo žinias iš vaikų literatūros, puikiai išmanantys žinomiausius kūrinius, skaitantys daug knygų, pamankštino protą, daug sužinojo ar tiesiog linksmai ir naudingai praleido laiką. Visoms komandoms šauniai sekėsi, tačiau daugiausia taškų surinko „Žinovų“ komanda. Daugiausia taškų surinkusi komanda  buvo apdovanota prizais. Visi  mokiniai ne tik patikrino savo žinias, sugebėjo draugiškai ir sparčiai atlikti užduotis, bet ir gavo gardžių dovanų. Vaikų teigimu, viktorina buvo labai įdomi, jos klausimai nors ir netikėti, bet nesunkiai įveikiami. Visi džiaugėsi puikiai, turiningai praleidę laiką. Tikimės, kad tokie renginiai skatins mokinių norą skaityti, stiprins skaitymo svarbos suvokimą, kūrybingumą bei kritinį mąstymą.

Atnaujinta: 2018-05-02

Vasario mėnesį mokyklos bibliotekos bibliotekininkė Sofija Jurkuvienė pasiūlė mokiniams kurti savo kūrybos knygas. Į šią veiklą aktyviai įsitraukė pradinių klasių mokytojos Alvadorija Keblytė, Daiva Sajauskienė bei mokytoja Sigutė Latakaitė su būrelio “Darbštuolių klubas“ nariais.

Bibliotekoje buvo parengta paroda ir išrinkti geriausi darbai.

Sukurtos knygos dalyvavo rajoniniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Mano kūrybos knyga“ Kretingos švietimo centre.

Mūsų mokykos mokinė Kamilė Alčiauskaitė (tarp 1 – 4 kl.) užėmė – II –ąją vietą, Evelina Šedbaraitė (tarp 1 – 4 kl.) užėmė – III – ąją vietą ir „Darbštuolių klubo“ merginos (tarp 8 – 10 kl.) – I – ąją vietą. Dėkojame mokiniams ir mokytojoms.

Atnaujinta: 2018-03-23

„SPALIS – TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO“ .

 Mūsų mokyklos mokiniai buvo kviečiami  dalyvauti tarptautiniame „Skirtukų mainų“ projekte. Šiame projekte dalyvaujame antrus metus. Šių metų tema „100 metų atkurtai Lietuvai“. Ačiū mokiniams aktyviai dalyvavusiems projekte. .Mokinių sukurtus skirtukus bei lankstinukus apie Kretingą ir Lietuvą siuntėme į Indijos Kendriya Vidyalaya vidurinę mokyklą ir į Kroatijos OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina mokyklą. Kroatijos ir Indijos mokiniai daugiau sužinojo apie mūsų kraštą, pasidžiaugė mūsų sukurtais skirtukais knygoms.

(skaityti daugiau)

Atnaujinta: 2018-03-23

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ bibliotekai padovanojo po 2 knygų komplektus, kuriuos 2016 – 2017 metais išleido projektas „Vaikų bibliotekėlės“. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 metais. Jo steigėjai – muzikantas, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas bei Seimo narys Ramūnas Karbauskis. Fondo misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Siekdamas įgyvendinti šį siekį, fondas bendradarbiauja su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, Lietuvos rašytojų sąjunga ir kasmet skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ne tik jau pripažintiems rašytojams ir dailininkams, bet ir jauniems talentams.

Mūsų mokyklos knygų mylėtojai galės skaityti trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojos Ilonos Ežerinytės knygą „Šunojaus diena“, antrosios premijos laimėtojos Gajos Gunos Eklės (Eglės Baliutavičiūtės) knygą „Brolis, kurio nereikėjo“. Pakartotinai išleista talentingos vaikų rašytojos Gintarės Adomaitytės pasakų knyga „Debesėlis ieško vardo“. Didelis džiaugsmas jaunoms rašytojoms, kurių knygeles taip pat išleido fondas „Švieskime vaikus“. Tai Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“ ir Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“. Išleista šiuo metu itin populiarios autorės Rebekos Unos knyga „Aš esu Tomas, seklys“. Patys mažiausieji skaitytojai galės džiaugtis nuotaikinga geriausio debiuto premija apdovanota Linos Darbutaitės eilėraščių knygele „Baltas dangus“. Mažiesiems skirtos Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščių knygelė „Voro koja“ bei Giedrės Rakauskienės paveikslėlių knygelė „Dramblys ir antis“.

Knygos yra ir kokybiškos, ir turiningos, tad vaikus pasiekia tyras, geras žodis.

Atnaujinta: 2018-03-23

Mūsų mokykloje lankėsi bibliotekininkės iš Klaipėdos apskrities viešosios bibliotekos. Jos pristatė savo bibliotekos svetainę, supažindino su rašytojos Ievos Simonaitytės biografija, paklausėme aktorės  V. Kochanskytės skaitomą ištrauką iš rašytojos atsiminimų. 10 ir 9 klasės mokiniai pasikartojo ir įtvirtino išgirstą informaciją dalyvaudami Ievos Simonaitytės metams skirtoje virtualioje viktorinoje. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.

Taip pat mokykloje apsilankė vyresniosios bibliotekininkės Jurgita ir Živilė iš Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos. Jos 6 ir 7 klasių mokiniams pristatė literatūrinį – edukacinį žaidimą “Knygosūkis”.

2016 m. buvo sukurtas pirmasis Lietuvoje skaitymą skatinantis literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“. Jam buvo sukurtas originalus, patrauklus dizainas. Žaidimas skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys literatūra ar norintys apie ją sužinoti.

„Knygosūkis“ skatina jaunimą domėtis geriausiais užsienio ir Lietuvos literatūros kūriniais bei jų autoriais. Prie žaidimo kūrimo prisidėjo pripažinti profesionalūs Lietuvos rašytojai bei meno kūrėjai: Andrius Mamontovas, Aistė Smilgevičiūtė, Sigutė Ach, Nijolė Narmontaitė, Justinas Žilinskas, Vytautas Juozapaitis ir kt.  Žaidimas yra pritaikytas 2 – 6 žaidėjams individualiam ir komandiniam žaidimui. Jame yra 400 kortelių su  klausimais ir atsakymais bei užuominomis, laimės ratas pagalbos išsukimui, žaidimo lenta, 6 žaidimo figūrėlės, smėlio laikrodis, taisyklių knygelė. Žaisdami literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“, jaunimas įgyja literatūrinių žinių, praplečia akiratį ir sugeba tinkamai atsirinkti geriausią literatūrą skaitymui. Žaidimas skatina norą skaityti bei domėtis lietuvių ir užsienio literatūra.

Mokiniai aktyvai dalyvavo viktorinoje “Knygosūkis”, jie turėjo atsakyti į įvairius klausimus, atpažinti knygų autorius ir knygų veikėjus pagal trumpą aprašymą, pagalbos galėjo gauti sukdami ratą. Šį kartą laimė nusišypsojo merginų komandai, tai Greta, Virginija, Diana ir Beatričia, sveikiname jas. Laimėtojos ir aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Toliau »