Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2018-01-10

Žengdami į vyresniųjų pasaulį, mokiniai turės savarankiškai priimti sprendimus dėl sveikos gyvensenos, alkoholio bei tabako vartojimo. Programos ,,Gyvai” pamokos padės mokiniams pasirengti šiems sprendimams. Programa ,,Gyvai” yra alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimo prevencijos programa, kurios tikslas-padėti mokiniams išlikti sveikiems ir nepriklausomiems. Programos įgyvendinimas mokykloje startuoja sausio 12 dieną 7 ir 8 klasių mokiniams.
Apie prevencinę programą „Gyvai“
Programa „Gyvai“ yra mokyklinė psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa, kurios pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.
Programa „Gyvai“ buvo sukurta, sėkmingai įgyvendinta ir įvertinta Europos Komisijos paremtame tarptautiniame projekte „Europinė priklausomybės nuo narkotikų programa“ (EU-Dap – European Drug Abuse Prevention Trial)‏. Tyrimo rezultatai parodė, kad programoje „Gyvai“ dalyvavę moksleiviai pradėjo mažiau eksperimentuoti su alkoholiu ir rūkalais. Šios programos efektyvumą lemia tai, kad „Gyvai“ pamokose ne tik suteikiama informacija apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimo žalą, bet ir ugdomi moksleivių gyvenimo įgūdžiai.
Pamokų metu mokiniai mokosi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką, supažindinami su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala.
Daugiau informacijos apie programą galite rasti www.mentor.lt ir pažiūrėję trumpą pristatomąjį filmuką- https://www.youtube.com/watch?v=AHBfI9ab7lw#t=12 .
Šaltinis- www.mentor.lt