Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2019-02-26

Bandymai, eksperimentai, tyrinėjimai – tai aktyvi veikla, kurios metu vaikai kaupia patirtį, diskutuoja, sutelkia dėmesį, kritiškai mąsto, sprendžia problemas. Norėdamas suvokti dalyko esmę vaikas turi pats veikti, tyrinėti, eksperimentuoti, išsiaiškinti, atrasti ir pažinti. Šiandienos vaikai yra aktyvūs, smalsūs, nenustygstantys vietoje. Jie siekia greito rezultato ir mėgsta įspūdžius, todėl visi eksperimentai juos žavi.
Šiais mokslo metais 4 klasės mokiniai per pasaulio pažinimo pamokas naudojasi projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslo priemonėmis“ ir atlieka įvairius eksperimentus, bandymus. Viena, kai tu matai elektros grandinę vadovėlyje, visai kita, kai gali praktiškai sujungti elektros grandinę, pro mikroskopą pažvelgti į augalo ląstelę ar tirti ir grupuoti kasdieninėje aplinkoje esančias medžiagas pagal jų savybes, surengti vynuoginių sraigių lenktynes.
Šių pamokų metu mokiniai išmoko patys suplanuoti bandymą, jį stebėti, formuluoti išvadas ir perteikti jas kitiems bei išradingai pristatyti stebėjimų ir bandymų duomenis.

Mokytoja Daiva Sajauskienė