Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2011-06-23

2011-01-13

Laisvės gynėjų diena

„Atmintis gyva, nes liudija“
 
Mes išdainavom savo laisvę,
Mes savo teisumu galingi.
Ir buvo tankai mums nebaisūs,
Nors ir stovėjome beginkliai.
Neįveikė metalas šaltas
Karštų širdžių galingo griausmo!
Čia mūsų žemė, o mes baltai,
Tėvynė mums visų brangiausia.

                             „Laisvė“, A.Karaliūnė

               Sausio 13- ąją mūsų mokykla minėjo Laisvės gynėjų dieną. Kaip ir daugelis Lietuvos mokyklų, prisijungėme prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ryte languose mokyklos bendruomenė uždegė atminimo žvakeles, tyloje prisiminė prieš du dešimtmečius Lietuvą sukrėtusius įvykius. 5 -10 kl. mokiniams pirmoji pamoka vyko mokyklos muziejuje, kur žiūrėjo specialią per Lietuvos televiziją rodytą pilietiškumo pamoką. Ją vedė Vilniaus Sausio 13-osios vidurinės mokyklos istorijos mokytoja kartu su mokiniais. Mokiniai skaitė ištraukas iš rašinių, sukurtų prieš 20 metų, svarstė, kuo ši diena įsimintina Lietuvos istorijai, kalbėjo, ką mums reiškia laisvė. Pertraukų metu skambėjo dainos apie laisvę.

Tos degančios žvakutės, lyg simbolis, atkeliavęs iš praėjusio dešimtmečio, kad lietuvių širdyse visada turi rusenti viltis ir meilė Tėvynei. Tad neužmirškime tų, kurie labiausiai prisidėjo, kad mūsų Lietuva būtų laisva.
                            
                                                                        Indrė Januškaitė, žurnalistų būrelio narė, 9 kl.

2010-12-22

Naujametinis karnavalas

Pavakarę  mokykloje vyko kalėdinis karnavalas „Pasakų knyga“. Salė buvo pilna pilnutėlė – pažiūrėti vaidinimų atėjo mokinių tėveliai, seneliai bei mokyklą baigę mokiniai.

Visos klasės aktyviai dalyvavo karnavale bei stebino savo išradingumu. Buvo matyti, kad dauguma klasių savo pasirodymui ruošėsi ne vieną dieną. Mokiniai šoko, vaidino ir linksmino susirinkusius žiūrovus. Karnavalo pabaigoje Kalėdų senelis su savo pagalbininkais visus apdovanojo saldžiais prizais. Pasibaigus klasių pasirodymams visi linksminosi šventinėje diskotekoje.

   

     

2010-11-29

Susitikimas su rašytoja K. Gudonyte

 
   Lapkričio pabaigoje Jokūbavo A.Stulginskio pagrindinėje mokykloje lankėsi žymi rašytoja, aktorė, režisierė Kristina Gudonytė. Susitikimas su ja vyko mokyklos muziejuje. Kūrėja pristatė savo knygą „Blogos mergaitės dienoraštis“, kuri 2009-aisiais metais tapo geriausia knyga ir pasakojo apie jos pačios kuriamus filmus. Paskui mokiniai bendravo su rašytoja, uždavinėjo jai klausimus. Mokiniai domėjosi ar sunku yra sukurti filmą arba parašyti knygą. Rašytoja pasakojo, kad pradžioje visada būna sunku, bet paskui mintys pradeda lietis savaime. Po pokalbio visi pažiūrėjo vieną iš Kristinos Gudonytės sukurtų filmų.
Susitikimo pabaigoje K.Gudonytė padovanojo mokyklai savo knygų. Mokiniams labai patiko šiltas susitikimas su rašytoja.
                                                                 G.A.Jundaitė, žurnalistų būrelio narė (6 k.)

2010-11-25

Popietė „Su visa šeima į mokyklą“

                     
              Ketvirtadienio popietę Jokūbavo A. Stulginskio mokykloje šurmuliavo mokiniai, jų tėveliai bei mokytojai. Popietės metu tėvams ir mokiniams buvo pristatyta neformaliojo ugdymo veikla. Mokykloje veikia 15 įvairiausių būrelių, popietės metu dalyviai galėjo susipažinti su 11 būrelių veikla. Mokiniai pasakojo, ką veikia per užsiėmimus. Vėliau tėvai, mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę tapti būrelių nariais ir pasinerti į neformaliojo ugdymo veiklą – piešti, karpyti, šokti, dainuoti, sportuoti…
                      Ši popietė – graži tradicija, kurios metu stiprinami dvasiniai ryšiai su artimaisiais, ugdomas kūrybiškas žmogus bei stiprinami tėvų ir mokyklos glaudūs tarpusavio santykiai.
 
                                         

2010-11-16

Tarptautinė Tolerancijos diena

Jokūbavo A. Stulginskio pagrindinėje mokykloje

 
 

2010m. lapkričio 16 d. mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Mokinių tarybos nariai dalijomūsų mokyklos mokiniams, mokytojams ir darbuotojams apyrankes su užrašu „Būk tolerantiškas“, vedė radijo laidą apie toleranciją. Vėliau, po keturių pamokų, visa mokyklos bendruomenė išėjo į kiemą ir susikibo rankomis aplink mokyklą. Tuo metu soc. pedagogė iš rankų į rankas perdavė špagato ritinį, iš kurio pynėme tolerancijos grandinę. Buvo smagu ir neįprasta!

                                                    G.Lesutytė, žurnalistų būrelio narė

2010-10-09

Ekskursija į Vinetu kaimą

                        Trečiokams savaitė „Kaip gyvena indėnai?“ buvo labai įdomi. Internete, enciklopedijose mokiniai rinko informaciją apie indėnus. Per pasaulio pažinimo pamoką turėjo draugams papasakoti ką sužinojo apie indėnų gyvenimą. Mokėsi rašyti indėniškas raides ir perskaityti parašytus žodžius, piešė indėnus, jų palapines. Labai mokiniams patiko daryti indėniukus. Mokiniai apsidžiaugėme, kai mokytoja  Renata Bumblienė apie numatoma ekskursiją  pas indėnus. Namuose trečiokai pasidarė indėniškas karūnas. Važiuoti į svečius pas indėnus trečiokai pasikvietė savo draugus antrokus ir jų mokytoją V. Vaišienę. Kitą dieną trečiokai  į mokyklą atėjo pasipuošę indėniškomis karūnomis ir  išvažiavo į Vinetų kaimą  Kai atvyko juos pasitiko indėno žmona Mėlynoji gyvatė ir pasiūlė pažaisti kol iš medžioklės grįš indėnas Vinetu. Mokiniai apsidžiaugėme kai iš medžioklės grįžo Vinetu. Jis juos  išmokė indėniškai pasisveikinti, dainuoti, šokti , groti muzikos instrumentais. Visi turėjo sau sugalvoti indėniškus vardus. Sužinojo, kad vieta kur indėnai gyvena vadinasi Tipi. Ten gėrė žolelių arbatą, piešė ant molinių amuletų . Paskui visi išbandė indėnų medžioklės įrankius – šaudyklę ir spjaudyklę. Ėjo pažiūrėti ožkų su keturiais ragais.  Atsisveikinę su Vinetu ir Mėlynąja gyvate linksmai dainuodami indėnišką dainą  antrokai ir trečiokai grįžo  į mokyklą.

               

2010-10-02

Stovykla „Vaikai, gyvenkime draugiškai"

              Jokūbavo A. Stulginskio pagrindinės mokyklos Prevencinio darbo grupė savaitgalį pakvietė 3 – 4 klasių mokinius dalyvauti stovykloje „Vaikai, gyvenkime draugiškai !“ Stovyklos pagrindinis tikslas – tobulinti bendravimo įgūdžius. Atidarymo metu visi linksmai dainavo stovyklos himną dainą „Draugai“, kūrė taisykles, susipažino su numatyta veikla.
               Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė J. Adomaitienė pakvietė visus stovyklautojus aktyviai dalyvauti kūrybiniame darbe „Kokio norėčiau draugo?“ Kad mokiniai galėtų artimiau pabendrauti mokytoja pagal spalvas juos suskirstė į penkias grupeles, kurie „Galerijos“ metodu kūrė ir pristatė plakatus apie draugystę. Po kūrybinio grupinio darbo pradinio ugdymo mokytoja metodininkė R. Bumblienė pakvietė vaikus, jų tėvelius į literatūrinį vakarą „Poezija žvakių šviesoje“ susitikti su poete D. Teišerskyte. Poetė papasakojo vaikams apie savo gyvenimą Sibire, pristatė savo kūrybą ir išleistas knygas. Šiam susitikimui mokiniai ruošėsi iš anksto – perskaitė jos knygutę „Gabutės darželis“, išmoko ir deklamavo jos sukurtus eilėraščius. Bibliotekos vedėja S. Jurkuvienė pakvietė poetę visus dalyvius į parodos „Vaikystė, poezija ir aš“ atidarymą. Parodoje buvo eksponuojami mokinių kūrybiniai darbai pagal poetės D. Teišerskytės kūrybą. Savo vikrumą, greitumą ir draugiškumą stovyklautojai parodė dalyvaudami linksmųjų estafečių varžybose, kurias organizavo kūno kultūros vyriausias mokytojas K. Valiukas. Po judrių estafečių ir vakarienė mokiniams buvo skani. O dar linksmiau su draugais buvo dalyvauti ir diskotekoje „Reikia draugą turėti“. Pirmą kartą pradinukai naktį praleido mokykloje be tėvelių. Kad vaikai sapnuotų tik gražius ir malonius sapnus mokyklos bibliotekos vedėja S. Jurkuvienė pakvietė į naktinį skaitymą „Praverkim pasakon duris“. Klausydami pasakėlių mažieji stovyklautojai užmigo.
                 Šeštadienio rytą visus pažadino stovyklos himnas. Na, o vietoj rytmetinės mankštos choreografijos mokytoja R. Kyzelienė pasiūlė visiems kartu šokti linijinius šokius. Linksmai pašokę ir papusryčiavę visi skubėjo dalyvauti diskusijoje „Tegul mūsų lūpos kalba vien tai, kas gera, gražu ir teisinga“. Po diskusijų vyko draugiškos kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo stovyklautojai kartu su mokytojomis ir mamytėmis. Žaisdami mokiniai nusprendė, kad geriausiai kvadratą žaidžia trečioko Justo mama Ilona Grigalauskienė. Į paskutinį užsiėmimą mokinius pakvietė direktorės pavaduotoja ugdymui V. Kaunienė. Ji perskaitė labai gražią pasaką apie Švelniukų fėją ir piktąją raganą. Pavaduotoja mokė vaikus pasigaminti Švelniuką – gerumo ir meilės iš siūlų ryšulėlį.
                      Kad ir kaip bebūtų gaila, savaitgalio stovyklos „Vaikai, gyvenkime draugiškai !“ renginiai labai greitai baigėsi. Visi stovyklautojai sustojo į didelį ratą, paskutinį kartą padainavo stovyklos himną ir aptarė patikusius renginius. Ant geltonų saulėgrąžos žiedlapių mokiniai rašė savo mintis apie patikusius renginius, o ant lapų – apie nepatikusius. Stovyklos organizatoriai pasidžiaugė, kad organizuoti renginiai patiko ir mokiniams ir jų tėvams. Atsisveikinant vienas kitam dovanojo savo pagamintus Švelniukus ir pasižadėjo gyventi draugiškai.
           

2010-10-05

Mokytojų diena

       


2010-09-27

Europos kalbų diena

               Rugsėjo 27 dieną mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs renginys, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Jos tikslas – paskatinti mokinius domėtis Europos šalimis bei kalbomis, mokyti gerbti tiek savo, tiek kitų Europos šalių kalbą, papročius bei tradicijas. Minint šią dieną, užsienio kalbų mokytojai stengiasi ieškoti vis įdomesnių ir naujasnių būdų šiam tikslui įgyvendinti. Šiais metais buvo organizuota viktorina “Kalbų mokomės linksmai”.
Rengiant viktorinos užduotis rusų, prancūzų, anglų kalbų mokytojos A.Petrulinė, L.Šiškienė ir N. Domarkaitė – Budrienė įdėjo daug išmonės ir jėgų. Šeštų, septintų, devintų klasių mokiniai galėjo pademonstruoti savo išradingumą, sumanumą ir gerą kalbų mokėjimą atlikdami užduotis. Skirtingų klasių mokiniai buvo suskirstyti į tris komandas. Kadangi ne visi mokiniai mokosi prancūzų ar rusų kalbos, tai kiekvienoje komandoje buvo mokinių besimokančių vienos iš šių kalbų. Kartu jie galėjo atlikti ne tik anglų, bet ir prancūzų bei rusų kalba parengtas užduotis.
Pirmiausia kiekviena komanda turėjo išsirinkti kapitoną bei prisistatyti. Anrojoje užduotyje mokiniai dėliodami bei pristatydami paveikslėlį – dėlionę panaudojo savo žinias apie Prancūziją, Rusiją bei Jungtines Karalystes. Kiekvienos komandos nariai galėjo pritaikyti savo užsienio kalbų žinias parinkdami anglų, rusų, prancūzų posakius atitinkančius lietuviškas patarles. Pati linksmiausia užduotis pareikalavo ne tik kalbų žinojimo, bet ir miklumo. Atlikdamos šią užduotį – estafetę, komandos varžėsi, kuri greičiau ir teisingiau suklijuos burtų keliu tekusią anglų, rusų ar prancūzų kalbos abėcėlę.
Viktorinos pabaigoje komandų drabą stebėjusi vertinimo komisija paskelbė rezultatus, tačiau nusivylusių neliko, nes visi dalyviai buvo apdovanoti prizais.

       

2010-09-23

Literatūrinė popietė  su rašytoja Nijole Kepeniene

            Pradinio ugdymo mokytojos  Renata Bumblienė, Janina Adomaitienė ir mokyklos bibliotekos vedėja Sofija Jurkuvienė, bendradarbiaujant su kaimo bibliotekininke Laima Paulauskiene, pakvietė 3 ir 4 klasių mokinius į literatūrinę popietę  su rašytoja Nijole Kepeniene. Mokiniai maloniai pabendravo su rašytoja, susipažino su jos kūryba, autobiografija, klausėsi jos skaitomų pasakų, kūrė kartu pasakėles, daineles. Taip pat patys skaitė autorės kūrybą, iliustravo pasakėlę apie baltąją antytę. Aktyviausiems mokiniams rašytoja padovanojo po knygutę.

 
     

2010-09-16

Lietuvos prezidento A. Stulginskio

anūko viešnagė Jokūbave

 

      Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos bendruomenės nariai sulaukė garbaus svečio – Lietuvos prezidento A. Stulginskio anūko J. Juozevičiaus. J. Juozevičius su šeima gyvena Jungtinėse Amerikos valstijose, Madison mieste, tačiau kasmet apsilanko ir Lietuvoje.

       Subjuręs oras nesutrukdė mokiniams dalyvauti tradicinėse bėgimo varžybose, kurios, kaip ir kiekvienais metais, organizuojamos A. Stulginskio parke Prezidento mirimo metinėms paminėti. J. Juozevičius stebėjo varžybas ir apdovanojo nugalėtojus.  Mokiniams tai buvo didelė garbė, nes galėjo pabendrauti ir paspausti ranką Prezidento anūkui.

    Po varžybų J. Juozevičius su mokyklos bendruomenės nariais pasivaikščiojo po parką, pasidžiaugė prieš septynerius metus savo pasodinta liepa.  Po to 6 kl. mokiniai pakvietė svečią sušilti prie arbatos puodelio ir pabendrauti. Mokiniai su A. Stulginskio anūku J. Juozevičiumi kalbėjosi apie gyvenimą Amerikoje ir Lietuvoje, emigraciją ir pomėgius. Mokinius pralinksmino svečio pasakojimas, kaip jo mama, A. Stulginskaitė – Juozevičienė, mokė jį lietuvių kalbos.

    Po susitikimo mokiniai sakė, kad Prezidento anūkas J. Juozevičius pažadėjo atvykti kitais metais ir galbūt kartu atsivežti savo dukrą, kuri labai domisi Lietuva, Prezidento vardu pavadintomis mokyklomis ir didžiuojasi esanti A. Stulginskio proanūkė.

2010-09-07

Pamokų ciklas šeštokams  – 

„Biblioteka – žodžiai ir žodynai“

            Bibliotekos vedėja Sofija Jurkuvienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Kavolinė, bendradarbiaujant su kaimo bibliotekos bibliotekininke Laima Paulauskiene organizavo pamokų ciklas šeštokams – „Biblioteka – žodžiai ir žodynai“.
           Šio pamokų ciklo uždaviniai buvo išmokyti kaip rasti reikiamą knygą bibliotekos lentynoje, abėcėliniame ir sisteminiame kataloge, aprašyti knygą bibliografiškai,, susirasti reikiamą informaciją internete, naudotis žodynais.
         

2010-09-01

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

 

 

Ar girdi – ir vėl skambutis aidi.

Vadovėliuose nubudo raidės.

Į klases plačiai duris atvėręs,

Grįžta vasaros takais Rugsėjis!

Atostogos pralėkė akimirksniu… Saulėta, šviesi ir rudeninėmis gėlėmis bei mokinių šypsenomis pasidabinusi Rugsėjo 1-oji sukvietė mokinius, jų tėvelius ir mokytojus į mokyklą. Šventė prasidėjo mokyklos kieme. Direktorė L.Šiškienė sveikino visus susirinkusius ir palinkėjo gerų, kūrybingų ir darbingų mokslo metų. Mokiniai iškėlė mokyklos vėliavą, o tai lyg žinia, kad Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinėje mokykloje prasidėjo nauji mokslo metai. Dar nedrąsius pirmokėlius į salę palydėjo paskutinius metus mokykloje skaičiuojantys dešimtokai.
Šventės metu skambėjo eilės, dainos, sveikinimai mokiniams ir mokytojams. Pirmokams mokyklos direktorė įteikė pirmokų pasus. Šventės pabaigoje mokyklinis varpelis visus pakvietė į pirmąją pamoką su auklėtojais.
Sveiki sugrįžę rudenį, sveiki sugrįžę namo – į savo mokyklą!

   

2010-05-28

PASKUTINIS SKAMBUTIS

                                Gegužės pabaigoje atsisveikiname su dešimtokais.
        Prieš žinių patikrinimą, po paskutinės pamokos, dešimtokams skamba paskutinis skambutis. Dešimtokai paskutinę pamoką praleidžia kartu su savo auklėtoja. Pamoką nutraukia skambutis, skelbiantis moksleiviško gyvenimo pabaigą. Į klasę suguža pirmokėliai, tie patys , kuriuos dešimtokai rugsėjo pirmąją įvedė į mokyklą. Mažieji išveda dešimtokus iš klasės – ir simboliškai – į gyvenimą. Šventės metu dešimtokus sveikina mokyklos direktorė, devintokai ir pirmokėliai. Jiems skamba eilės ir dainos mokyklos baigimo proga. Dešimtokai, tęsdami mokyklos tradiciją, pasodino medelį.

   

    

2010 05 25

Literatūrinė popietę „Jos viena už kitą gražesnės“


         Gegužės 25 d. pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Renata Bumblienė ir mokyklos bibliotekos vedėja Sofija Jurkuvienė, bendradarbiaujant su kaimo bibliotekininke Laima Paulauskiene, organizavo literatūrinę popietę „Jos viena už kitą gražesnės“. Jos metu antrokams buvo vykdomas projektas „Eglė – žalčių karalienė“, kurio pagrindinis tikslas – tobulinti pasakos klausymosi, sekimo gebėjimus. Mokytoja Renata Bumblienė skaitė  pasaką. Mokiniai išskyrė pagrindinius veikėjus, nurodė ir atpasakojo įvykių eiliškumą. Išanalizavus kūrinį, mokiniai pasiskirstė poromis ir iliustravo pasaką.

        Pasakos „Eglė – žalčių karalienė“ iliustracijomis papuošta Jokūbavo kaimo biblioteka, kurioje buvo vykdomas šis projektas.

     

2010-05

Aš, mama ir tėtis

     

  


           Ankstų vieną gegužės rytą Jokūbavo A. Stulginskio pagrindinės mokyklos antrokai ir mokytoja R. Bumblienė pakvietė tėvelius į šeimos šventę „Aš, mama ir tėtis“. Šventėje dalyvavo ir močiutės. Pirmąją savo dainą mažieji mokinukai skyrė savo seneliams, nes jie yra visų šeimų pradžių pradžia. Dažnai vaikai tėveliams užduoda klausimą „iš kur aš atsiradau ?“ Šis klausimas buvo labai svarbus ir antrokams, todėl jie inscenizavo V. Petkevičiaus kūrinį „Gandro dovana“. Berniukai tėveliams dainavo,  deklamuodami  eilėraščius savo tėvelių klausė, ar jie būdami maži klausė mamytės, ar patiko klotis lovą. Mamyčių akyse pasirodė ašaros, kai vaikai sėdėdami ant jų kelių dainavo dainą „Žibuoklės pražydo“. Vaikai mamoms dovanojo dovanas – dekupažo technika papuoštus vazonus gėlėms. Mokiniai pakvietė savo tėvelius šokti lietuvių liaudies šokį „Graži mūsų šeimynėlė“.

           Po meninės programėlės tėveliai skaitė vaikų parašytus rašinėlius, gėrėjosi nupieštais mamyčių ir tėvelių portretais. Paskui  antrokai kartu su savo tėveliai ir močiutėmis galerijos metodu atliko ir pristatė kūrybinį darbą „Mano šeima“. Aptariant šventę, mokiniai ir jų tėveliai nutarė , kad labai smagu kartu padainuoti, pašokti, kurti.

2010 05 21

Respublikinis mokyklos bibliotekininkų metodinis seminaras

           Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Sofija Jurkuvienė organizavo metodinį seminarą  „Bibliotekos – skaityklos veiklos integravimas ugdymo proceso tobulinimui“, kuriame svečiavosi  Pakruojo  r. mokyklų bibliotekininkai. Pagrindinis programos tikslas – bendravimo ir bendradarbiavimo svarba siekiant kokybiško ugdymo. Programos uždaviniai, tai supažindinimas su mokykla ir jos veiklos pristatymas, bibliotekos vedėjos ir mokytojų bendravimas ir bendradarbiavimas skatinant skaitymą, bibliotekos veiklos pristatymas.

Pranešimai:

       

     

 

2010 05 12

Pasakų popietė „Praverkim pasakon duris“

              Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Sofija Jurkuvienė,  bendradarbiaudama su Jokūbavo kaimo bibliotekininke Laima Paulauskiene ir Darbėnų vidurinės mokyklos bibliotekininke Ambrozija Burbiene, pakvietė Jokūbavo ir Darbėnų mokyklų ketvirtokėlius į pasakų popietę „Praverkim pasakon duris“.  Mokiniai sužinojo kokių yra pasakų, kas ir kaip kuria pasakas, patys sukūrė pasaką. Dirbdami grupėse kūrė, inscenizavo, iliustravo pasakas, iliustracijomis papuošė Jokūbavo kaimo biblioteką. Po to mokiniai skaitė savo parašytus rašinius tema „Aš mėgstu skaityti“. Gabija Misytė pasekė savo sukurtą pasaką „Kaip dievas paukščius dažė“, o Raminta Liebutė  žemaičių tarme paskaitė prozos kūrinį „Mondri dornė“.

       

 

2010-05-12

Jaunieji talentai

             

 

2010-05-07

Su visa šeima į mokyklą

                   

2010-04

Atvelykis su seneliais 

          Graži šeimynėlė Atvelykio išvakarėse susirinko į Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinę mokyklą. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai pakvietė savo senelius  į Atvelykio šventę „Vaikų velykėlės“. Į šventę atvyko Zuikis (J. Grigalauskas) ir Zuikienė (I. Karnauskaitė) su gausia savo šeimyna. Velykų bobutės (Janina Adomaitienė ir Renata Bumblienė) pasakojo, kad miške margino kiaušinius ir paskui juos sudėjo į krepšelį, pakinkė zuikius ir atnešė į šventę.Zuikis ir Zuikienė paaiškino mokiniams margučių spalvų reikšmes. Zuikių šeimynėlė margučius dovanojo mokiniams už dainas, šokius, eilėraščius. Paskui vaikai atsisėdo savo seneliams ant kelių, juos apsikabino ir visi linksmai dainavo lietuvių liaudies dainas.

                      Po dainų ir šokių Zuikis pakvietė visus vaikus kartu su seneliais ridinėti margučių. Klasėse seneliai ne tik pasakojo, kaip jie vaikystėje švęsdavo Velykas, bet kartu su anūkais ridinėjo margučius. Na, o anūkai seneliams dovanojo savo darbelius. Šį  Atvelykį ilgai prisimins ne tik vaikai, bet ir seneliai.

   

              

2010-04-30

Motinos diena

                     

 


2010-04-16

Akcija "Darom 2010"

        „Darom 2010 – tai „ Darom 2008“ ir „ Darom 2009“ tęstinis projektas, kurio pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą.

         

 

2010-03-31

Respublikinė pradinio ugdymo mokytojų metodinė-praktinė konferencija

Programa

„Artyn vaiko – tikras atradimų kelias mokykloje“

                Kovo 31 dieną mokykloje vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Artyn vaiko – tikras atradimų kelias mokykloje“. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja darbo patirtimi, įgyvendinant atnaujintas Bendrąsias programas. Dirbant pagal atnaujintas Bendrąsias programas labai svarbu yra ugdymo turinio planavimo, metodų ir mokymo(si) priemonių įvairovė ir dermė, vaiko ugdymo(si) pasiekimų ir pažangos vertinimo sritys, būdai ir metodai, palankios ugdymo(si) aplinkos kūrimas bei šeimos dalyvavimas ugdymo procese.

      Konferencijoje dalyvavo pradinio ugdymo mokytojai iš Kretingos miesto ir rajono mokyklų, Jonavos, Radviliškio, Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono. Užsiregistravo 50 dalyvių. Konferencijos dalyviai išklausė 10 pranešimų,  6 mokytojai ruošė stendinius pranešimus, vyko diskusijos. Konferencijos dalyviai dirbo 4 darbo grupėse, kuriose kūrė atskirų mokomųjų dalykų pamokos planus ir juos pristatė. 

    Konferencijoje parengta konferencijos rezoliucija, kuriai pritarė konferencijos dalyviai.

      

Pranešimai

             

Stendiniai pranešimai

              

Praktiniai užsiėmimai

    

2010-03- 22 – 26

Kalbos ir knygos savaitė

       …" tautos laikosi ne žemės derlingumu, ne apdarų įvairumu, ne apylinkių smagumu, ne miestų ir pilių tvirtumu, bet vien vartojimu savo gimtosios kalbos, kuri kelia ir stiprina pilietiškumą, santaiką ir brolišką meilę. Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, viešpatysčių sargas.“

                                                                                                  Mikalojus Daukša

      Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinėje mokykloje kovo pabaigoje lietuvių kalbos mokytojų ir bibliotekos vedėjos iniciatyva organizuota Kalbos ir knygos savaitė.  Tai – jau tradicija tapęs renginys. Kalbos ir knygos savaitės metu organizuoti renginiai primena, kad labai svarbu tausoti ir puoselėti gimtąją kalbą, mylėti ir gerbti knygą.

Visą savaitę bibliotekoje veikė 5-10 kl. mokinių kurtų Exlibrio ir 2 kl. mokinių nuotraukų „Aš ir knyga“ parodos. Bibliotekoje taip pat buvo paruoštas stendas „Su knyga prie žibalinės lempos ir nerimas dėl ateities“, skirtas knygnešių dienai paminėti. 5 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Kūryba, kompiuteris, knyga“, kurios metu kūrė pasakas, jas iliustravo ir sudarė pasakų knygą.

       4-10 kl. mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“. Buvo sudarytos trys komandos, kurios turėjo atlikti įvairias užduotis: surasti tarp išsibarsčiusių raidžių pasislėpusią patarlę, pritaikyti morfologijos, kalbotyros, kirčiavimo žinias, sukurti eilėraštį apie lietuvių kalbą. Įtempta kova vyko tarp „Lietuvininkų“ ir „Išminčių“, neatsilikti stengėsi „Žaliųjų“ komanda, tačiau nugalėjo draugystė, nes visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

         Kalbos ir knygos savaitės renginių ciklą užbaigė literatūrinė popietė „Nuo žodžio prie spalvos“, kurios metu 4-10 kl. mokiniai skaitė savo kūrybą, dalijosi mintimis apie sunkumus kuriant tekstus, apie skaitymo malonumą.

        Kalbos ir knygos savaitė – renginių ciklas, kurios metu primenama, kad labai svarbu saugoti gimtosios kalbos turtingumą ir grožį, stengtis kalbėti taisyklinga lietuvių kalba, nes panaikink kalbą, – panaikinsi saulę nuo dangaus, suardysi pasaulio tvarką, atimsi gyvenimą ir garbę“ (M.Daukša).

Akimirkos iš Kalbos ir knygos savaitės renginių:

        

    

   

2010-03-24  

Abėcėlės šventė

            Kovo 24 dieną mokyklos pirmokėliai ir mokytoja V. Vaišienė pakvietė tėvelius į nuotaikingą abėcėlės šventę „raidžių šou“. Renginio vedėjomis tapo 5 klasės mokinės, su kuriomis mokytoja atsisveikino pernai. Joms labai rūpėjo sužinoti, ar mokytoja dabartinius savo auklėtinius myli taip pat kaip mylėjo juos. Mokytoja sakė, kad visus savo vaikučius prisimena ir myli vienodai. Tėveliai džiaugėsi gražiomis pirmokų dainelėmis, eilėmis, šokiais, ir kartu žaidė žaidimus. Šventės pabaigoje visus nudžiugino didelis Abėcėlės tortas su šventiniu fejerverku. Martyno mama visų mamyčių vardu padėkojo mokytojai už greitai ir lengvai įveiktą abėcėlę.

         

    

 

2010-03

Prezidento jubiliejų šventėme ne tik mokykloje, bet ir prezidentūroje

          Mokyklos bendruomenė minėjo Prezidento Aleksandro Stulginskio 125-ąjį gimtadienį.

Į tai progai skirtą „Dainų dieną“ pasikvietėme draugų iš Kretingos mokyklos – darželio „Žibutė“, S. Daukanto ir Kartenos vidurinių mokyklų,  Pranciškonų bei J. Pabrėžos gimnazijų.

       

     O sekančią dieną mokyklos delegacija dalyvavo Prezidentūroje vykusioje šventėje „Atnešu šviesos Tavo žvilgsniui“, skirtame Prezidento A. Stulginskio 125-osioms gimimo metinėms paminėti. Ta proga ant namo Kaune, kuriame gyveno A.S tulginskis, atidengta paminklinė lenta. Gerojo Ganytojo bažnyčioje aukotos šv. Mišios, surengta meninė kompozicija, istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje vyko respublikinis teorinis – praktinis seminaras „Lietuvos Respublikos prezidento Aleksandro Stulginskio tarnystės valstybei pavyzdys mokinių pilietiniam – tautiniam ugdymui“.

 

    


Tautai svarbių datų minėjimas mokykloje

         Iš tokių datų minėtinos Sausio 13 – oji, Vasario 16 – oji, Kovo 11 – oji. Visos šios šventės susijusios su tautos laisvės ir nepriklausomybės kovomis, pergalėmis. Tos dienos mokykloje visada minimos. Vyksta iškilmingi minėjimai, radijo laidos, popietės. Mokiniai aktyviai dalyvauja šioms progoms skirtuose renginiuose .

Akimirkos iš Kovo 11 – sios renginio

     

    

 

2009-12  

Naujametinis karnavalas "Nykštukų televizija"

    

 

2009-12

Adventinė popietė

     

  

2009-11-20

Mokyklos jubiliejus

                    

                        Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinė mokykla atšventė jubiliejinę sukaktį. Ta proga į mokyklą buvo sukviesti buvę mokytojai, mokiniai, būrys svečių. Jiems mokyklos bendruomenė parengė įspūdingą šventę, kurioje netrūko dainų, šokių ir prisiminimų. Apie nueitą ilgą ir gražų 90 – ties metų kelią susirinkusiems pasakojo ….pati mokykla.

                    Buvę mokiniai ir mokytojai ne tik sveikino garbios sukakties sulaukusią savo mokyklą, dalijosi prisiminimais, bet ir buvo pakviesti pasivaikščioti mokyklos koridoriais, užsukti į savo klasę, pasėdėti savo suole, aplankyti muziejų, buvusių ir dabartinių mokinių bei pedagogų darbų parodą.

2009-10 

Popietė "Pažink Europą"

Jos metu vyko popietė „Pažink Europą“. Pranešimus paruošė ir pateikė vyresnių klasių mokiniai. Išleistas stendas „Europa“.

 

 

 

 

 

2009-09-01

Rugsėjo pirmoji

Gelsvus lapus rudens vėjas neša,

 Laukus gaivina rudenio tyla.

Ir vėl tave, atėjusį į klasę,

Kasryt pasveikins tavo mokykla.

Ji džiaugsis, tavo džiaugsmą pastebėjus,

Nuliūs, pajutus nerimą širdies,

Priglaus tave, lyg motina priėjus,

Ir bausdama lyg motina liūdės.