Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2019-10-14

Prezidento mirties metines paminėjo tradiciniu bėgimu

Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė praėjusį penktadienį tradiciniu bėgimu paminėjo šios iškilios asmenybės 50-ąsias mirties metines.

Atminimą saugo muziejus ir parkas

Direktorės Lidijos Šiškienės teigimu, garbe turėti tokį ugdymo įstaigos pavadinimą jokūbaviškiai dalijasi su dar dviem Lietuvos mokyklomis – Šilalės r. Kaltinėnų gimnazija bei Kauno mokykla-daugiafunkciu centru. „Tos mokyklos tarsi įprasminame prezidento gyvenimo tarpsnius: Kaltinėnai – vaikystę, Kaunas – prezidentavimo metus, Jokūbave Aleksandras Stulginskis gyveno nuo 1927-ųjų, 1941-aisiais čia pasitiko didžiausią ir sunkiausią išbandymą – tremtį“, – parke, prie prezidentui skirto paminklo, po iš ryto įvykusių šv. Mišių Jokūbavo bažnyčioje bei integruotos pamokos, skirtos susipažinti su prezidento gyvenimu, susirinkusiesiems kalbėjo ji.

Direktorė pasidžiaugė daugel metų trunkančia jokūbaviškių bendryste su puikiai lietuviškai kalbančiais Amerikoje gyvenančiais prezidento giminaičiais: 98-erių šiemet sulaukusia dukra Aldona, anūku Jonu Juozevičiumi bei jo žmona Daina. „Prezidento anūkas su šeima mus aplanko kasmet panašiu laiku, pastarąjį kartą buvome susitikę prieš dvi savaites, mokyklos muziejui jis padovanojo vienos Jokūbavo kaimo gyventojos išsaugotus restauruotus savo tėvo baldus“, – pasakojo L. Šiškienė.

Muziejus Jokūbavo mokykloje įkurtas 1989-aisiais. Jame apie prezidentą gausu medžiagos, surinktos kraštotyros ekspedicijų metu, saugomi asmeniniai daiktai ir, kaip teigė direktorė, – Lietuvos Nacionalinio muziejaus dovana – ekspozicija. Gyvą atminimą taip pat saugo prezidento vardu pavadintas mokyklos bei kaimo bendruomenės puoselėjamas parkas.

Informacija apie prezidentą – naujoviškai

„Labai gražiai jokūbaviškiai čia tvarkosi. Teritoriją netrukus žadama praturtinti dar ir informaciniu stendu, kuriame tiek vietiniai žmonės, tiek pro šalį pravažiuojantys galės pasiskaityti ir daugiau sužinoti apie prezidentą Aleksandrą Stulginskį“, – sakė vicemeras Dangiras Samalius.

Ruošdamiesi 50-ųjų prezidento mirties metinių paminėjimui, mokyklos-daugiafunkcio mokiniai rengė projektus, susijusius su A. Stulginskio asmenybe. Aštuntokai bei jų auklėtoja Rima Stuopelienė renginio metu pristatė pačių sukurtą plakatą-žemėlapį, kuriame įamžintos reikšmingiausios svarbios prezidento gyvenimo datos ir faktai: kur jis gimė, kada gimė, kur mokėsi, kur dirbo ir pan.

Parke ant medžių, mokykloje, gyvenvietėje buvo pakabinti informaciniai lapeliai su QR kodais. Pasidomėti prezidento gyvenimu buvo galima pasinaudojus jų nuskaitymo programėle mobiliajame telefone. Toks Jokūbavo mokyklos-daugiafunkcio centro pedagogų bei mokinių išradingumas nustebino rajono merą Antaną Kalnių – organizatorių paragintas QR kodų nuskaitymo programėlę jis turėjo galimybę išbandyti ir pats.

„Kaip šiuolaikiškai prezidentas pristatomas! Džiugu, kai ir mažose mokyklose kyla tokios geros idėjos“, – sakė A. Kalnius.

QR programėlę sukūrė anksčiau Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijoje dirbusi mokytoja Rima Varinauskė. „Nors dėstau lietuvių kalbą, savo pamokose naudoju daug informacinių technologijų, taip bus ir Jokūbave“, – žadėjo jauna pedagogė.

Bėgikai pasipuošė medaliais

A. Stulginskio parke įvykusias bėgimo varžybas, kaip kasmet, organizavo, specialiai tai progai 150 nugalėtojų medalių parūpino Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro pedagogai Kęstutis Valiukas bei Daiva Sajauskienė.

I–II klasių grupėje trijų spalvų medaliais tarp mergaičių buvo papuošti Austėja Narvilaitė, Urtė Budrytė ir Kamilė Narvilaitė, tarp berniukų – Jonas Nalivaika, Armandas Buda ir Elijus Vilimas.

III–IV klasių grupėje – Orinta Jašinskaitė, Andrėja Kabalinaitė ir Evelina Šedbaraitė, Rokas Viliušis, Oskaras Narvilas ir Aurimas Bernotas.

V–VI klasių grupėje – Urtė Nalivaikaitė, Auksė Kabalinaitė, Dinara Piaulokaitė, Vilija Kariznė, Konstantinas Maštaras, Eimantas Stonkus ir Justinas Gliožeris.

VII–VIII klasių grupėje – Monika Ežerskytė ir Edita Batalauskaitė, tarp vaikinų – Edvinas Bernotas, Modestas Narvilas ir Jokūbas Budrys.

IX–X klasių grupėje Justė Žiliūtė ir Deimantė Viskontaitė, Andrius Volkovas, Aivaras Kondrotas ir Deividas Abrutis. Prezidento mirties metines jokūbaviškiai šiemet paminės ir antrą kartą – delegacija yra pakviesta dalyvauti iškilmėse Kaltinėnuose – A. Stulginskio gimnazijos kiemelyje bus atidengtas paminklas.

Aleksandras Stulginskis buvo antrasis Lietuvos prezidentas, signataras, vienas Lietuvos krikščionių demokratų partijos steigėjų, agronomas, Ūkininkų sąjungos steigėjas ir pirmininkas. Jis gimė 1885 m. vasario 26 d., mirė 1969 m. rugsėjo 22 d. Kaune. Palaidotas Panemunės kapinėse.

Audronė GRIEŽIENĖ

Pajūrio naujienos: Tradicijos 2019-09-24

Šaltinio nuoroda