Atnaujinta: 2019-11-17

Spalvingas žodynas
Septintos klasės mokiniai (mokytoja Rima Varinauskė), pakartoję nosinių raidžių rašybą žodžių šaknyje, nusprendė priminti dažniau vartojamų žodžių rašybą mokiniams, mokytojams, tėvams ir kitiems bendruomenės nariams.
Ši septintokų ir mokytos idėja sulaukė didžiulio susidomėjimo, pro šalį einantys vaikai ir suaugusieji skaitė žodžius, prie jų fotografavosi, o svarbiausia, kad mokyklos kiemą papuošę spalvotais žodžiais, priminė mums rašybos taisykles ir paskatino rašyti taisyklingai.

Degustacija lietuvių kalbos pamokoje
Ar tai įmanoma? O tai kada mokytis lietuvių kalbos? O gal galima suderinti tokius skirtingus dalykus? Penktos klasės mokiniai su mokytoja Rima Varinauske, su šioje netradicinėje pamokoje kartojo kalbinės raiškos priemones. Grožėdamiesi ir ragaudami savo atsineštus skanėstus (vaisius, daržoves ir saldainius) kūrė epitetus, deminutyvus, galvojo vaizdingus palyginimus, informacijos ieškojo internetiniuose sinonimų žodynuose.
Ką matematikos pamokoje veikė raganos, vampyrai ir pabaisiukai?
O gi padėjo trečiokams mokytis matematikos. Kai pabosta įprastos pamokos, trečiokai į klasę pasikviečia superherojus. Šį kartą pas juos svečiuose apsilankė raganos, vampyrai ir pabaisiukai. Vadovaujami mokytojos Alvadorios Keblytės pasitelkę įvarius metodus, kompiuterines technologijas, nuotaikingus žaidimus, integruodami anglų kalbą, bendromis jėgomis įveikė sunkų matematikos išbandymų kelią. Visi sėkmingai pasikartojo, kaip reikia sudėti ir atimti skaičius 1000-čio ribose ir pasiruošė testui. Pamokoje dalyvavo trečiokų tėveliai ir mokytojai.
Džiugu, kad mokykloje vyksta netradicinės, kitokios pamokos, kurios ugdo mokinių gebėjimą kūrybiškai dirbti grupėse ir individualiai, suteikia mokiniams saugumo ir pasitikėjimo savimi jausmą. Jie tampa drąsesni, laisvesni, aktyviai dalyvauja mokymo(si) procese.

Julija Mačiukienė