Atnaujinta: 2018-03-23

Mūsų mokykloje lankėsi bibliotekininkės iš Klaipėdos apskrities viešosios bibliotekos. Jos pristatė savo bibliotekos svetainę, supažindino su rašytojos Ievos Simonaitytės biografija, paklausėme aktorės  V. Kochanskytės skaitomą ištrauką iš rašytojos atsiminimų. 10 ir 9 klasės mokiniai pasikartojo ir įtvirtino išgirstą informaciją dalyvaudami Ievos Simonaitytės metams skirtoje virtualioje viktorinoje. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.

Taip pat mokykloje apsilankė vyresniosios bibliotekininkės Jurgita ir Živilė iš Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos. Jos 6 ir 7 klasių mokiniams pristatė literatūrinį – edukacinį žaidimą “Knygosūkis”.

2016 m. buvo sukurtas pirmasis Lietuvoje skaitymą skatinantis literatūrinis stalo žaidimas „Knygosūkis“. Jam buvo sukurtas originalus, patrauklus dizainas. Žaidimas skirtas jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys literatūra ar norintys apie ją sužinoti.

„Knygosūkis“ skatina jaunimą domėtis geriausiais užsienio ir Lietuvos literatūros kūriniais bei jų autoriais. Prie žaidimo kūrimo prisidėjo pripažinti profesionalūs Lietuvos rašytojai bei meno kūrėjai: Andrius Mamontovas, Aistė Smilgevičiūtė, Sigutė Ach, Nijolė Narmontaitė, Justinas Žilinskas, Vytautas Juozapaitis ir kt.  Žaidimas yra pritaikytas 2 – 6 žaidėjams individualiam ir komandiniam žaidimui. Jame yra 400 kortelių su  klausimais ir atsakymais bei užuominomis, laimės ratas pagalbos išsukimui, žaidimo lenta, 6 žaidimo figūrėlės, smėlio laikrodis, taisyklių knygelė. Žaisdami literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“, jaunimas įgyja literatūrinių žinių, praplečia akiratį ir sugeba tinkamai atsirinkti geriausią literatūrą skaitymui. Žaidimas skatina norą skaityti bei domėtis lietuvių ir užsienio literatūra.

Mokiniai aktyvai dalyvavo viktorinoje “Knygosūkis”, jie turėjo atsakyti į įvairius klausimus, atpažinti knygų autorius ir knygų veikėjus pagal trumpą aprašymą, pagalbos galėjo gauti sukdami ratą. Šį kartą laimė nusišypsojo merginų komandai, tai Greta, Virginija, Diana ir Beatričia, sveikiname jas. Laimėtojos ir aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti prizais.