Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2018-05-22

2018 m. balandžio 23 – 29  dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Šiai savaitei paminėti vyko bibliotekininkės  Sofijos organizuota viktorina „Pasibelsk į knygos širdį…“ Viktorinos klausimai buvo sudaryti remiantis populiariausiomis, dažniausiai skaitomomis vaikiškomis knygomis ir pasakomis. Išmėginti savo žinių atskubėjo 1–4 klasių mokiniai. Pradinukų jau laukė paruošta užduočių kraitelė iš įvairių pasakų. Mokiniams teko ne tik teisingai, bet ir labai greitai atlikti įvairias užduotis, susijusias su skaitytomis pasakomis, jų veikėjais ir rašytojais. Prieš pradedant viktoriną, pasiskirstėme į keturias mišrias komandas, tai „Žinovai“. „Lietuviai“, „Nindzės“ ir „Stipruoliai“. Kiekvienos komandos laukė 3 turai, kiekviename ture po 10 klausimų. Pakvietėme  1 klasės mokytoją Alvadoriją ir kaimo bibliotekos bibliotekininkę  Laimą pabūti vertinimo komisijos narėmis. Atsakinėdami į klausimus vaikai parodė savo žinias iš vaikų literatūros, puikiai išmanantys žinomiausius kūrinius, skaitantys daug knygų, pamankštino protą, daug sužinojo ar tiesiog linksmai ir naudingai praleido laiką. Visoms komandoms šauniai sekėsi, tačiau daugiausia taškų surinko „Žinovų“ komanda. Daugiausia taškų surinkusi komanda  buvo apdovanota prizais. Visi  mokiniai ne tik patikrino savo žinias, sugebėjo draugiškai ir sparčiai atlikti užduotis, bet ir gavo gardžių dovanų. Vaikų teigimu, viktorina buvo labai įdomi, jos klausimai nors ir netikėti, bet nesunkiai įveikiami. Visi džiaugėsi puikiai, turiningai praleidę laiką. Tikimės, kad tokie renginiai skatins mokinių norą skaityti, stiprins skaitymo svarbos suvokimą, kūrybingumą bei kritinį mąstymą.