Atnaujinta: 2019-11-05

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad prieš 800 metų rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Žemaitijos vardas, 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais.

Ši garbinga sukaktis buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Tądien mokinius į pamokas kvietė ne tradicinis skambutis, o žemaitiškos dainos. Lietuvių kalbos kabineto duris puošė primiršti žemaitiški žodžiai su vertimais į bendrinę kalbą, visur skambėjo gimtoji šnekta. Netradiciniai užsiėmimai taip pat vyko žemaičių tarme. Pirmosios pamokos metu visi mokiniai su klasių vadovais gilinosi į Žemaitijos simbolių prasmes, rengė pristatymus. Po pristatymų sekė etnografinio regiono istorijos, geografijos pamokos. Vėliau mokiniai linksminosi žaisdami žemaitiškus žaidimus bei šokdami liaudies šokius. Pasilinksminę grįžo į žemaičių kalbos pamoką, kurios metu susipažino su tarmės ypatumais, bandė versti tekstus į bendrinę kalbą, skaityti regiono poetų eilėraščius. Daugumai mokinių tai buvo ne taip lengvai įkandamas riešutėlis, kaip neįveikiami priešų įvairiais istorijos tarpsniais  buvo ir patys žemaičiai. Kaip simbolį, įprasminantį žemaičių tvirtumą, kovingumą, mokiniai kartu su mokytojais prie mokyklos pasodino ąžuoliuką. Šventės pabaigoje visi vaišinosi žemaitišku kastiniu bei karštomis bulvėmis, linksmai aptarinėjo renginį.

Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Koženiauskienė