Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2018-03-23

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ bibliotekai padovanojo po 2 knygų komplektus, kuriuos 2016 – 2017 metais išleido projektas „Vaikų bibliotekėlės“. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 metais. Jo steigėjai – muzikantas, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas bei Seimo narys Ramūnas Karbauskis. Fondo misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Siekdamas įgyvendinti šį siekį, fondas bendradarbiauja su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, Lietuvos rašytojų sąjunga ir kasmet skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ne tik jau pripažintiems rašytojams ir dailininkams, bet ir jauniems talentams.

Mūsų mokyklos knygų mylėtojai galės skaityti trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso pirmosios premijos laimėtojos Ilonos Ežerinytės knygą „Šunojaus diena“, antrosios premijos laimėtojos Gajos Gunos Eklės (Eglės Baliutavičiūtės) knygą „Brolis, kurio nereikėjo“. Pakartotinai išleista talentingos vaikų rašytojos Gintarės Adomaitytės pasakų knyga „Debesėlis ieško vardo“. Didelis džiaugsmas jaunoms rašytojoms, kurių knygeles taip pat išleido fondas „Švieskime vaikus“. Tai Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“ ir Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“. Išleista šiuo metu itin populiarios autorės Rebekos Unos knyga „Aš esu Tomas, seklys“. Patys mažiausieji skaitytojai galės džiaugtis nuotaikinga geriausio debiuto premija apdovanota Linos Darbutaitės eilėraščių knygele „Baltas dangus“. Mažiesiems skirtos Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščių knygelė „Voro koja“ bei Giedrės Rakauskienės paveikslėlių knygelė „Dramblys ir antis“.

Knygos yra ir kokybiškos, ir turiningos, tad vaikus pasiekia tyras, geras žodis.