Kategorijos

Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2018-11-29

Lapkričio 16 dieną mokykloje buvo galima išvysti įvairių profesijų atstovų. Šią dieną pamokos nevyko, visi dalyvavo „Karjeros dienos“ veiklose.

Iš pradžių mokiniai su savo mokytojais ir klasių auklėtojais ruošėsi pristatyti kurią nors pasirinktą profesiją. Kas „įsikūnijo“ į tam tikros profesijos atstovus, kas rengė pranešimus, kas ruošė vaidinimus. Pradinių klasių mokiniai vieni kitiems pristatė fotografo, konditerio, gydytojo ir dizainerio bei modelio profesijas. Vyresnieji 5-10 klasių mokiniai rinkosi sporto trenerio, kulinaro, gydytojo, stiklo pūtėjo ir virėjo profesijas.

Po mokinių pristatymų visi rinkosi į susitikimus su tam tikrų profesijų atstovais. Pradinių klasių mokiai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija, apie ją papasakojo bei gaisrinę mašiną pademonstravo Baublių ugniagesių komanda. Kiek vėliau mažieji turėjo galimybę pasidžiaugti samojedu Hugo. Šunelio šeimininkė Skaistė Vaičiulytė mokiniams pristatė  kaniterapeuto specialybę.

Vyresnieji mokiniai tuo metu klausėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos pareigūnų. Taip pat buvo galima susižavėjus stebėti pareigūnų išdresiruoto šuns, kuris idealiai įvykdė visas komandas. Kiek vėliau 5-10 klasių mergaitės susipažino su vizažisčių darbu. Makiažo subtilybes mergaitėms atskleidė Rasa Mažonytė ir Erika Kuprelytė. Na, o berniukai klausėsi Baublių ugniagesių komandos skyrininko Vaidoto Puidoko pasakojimo apie sudėtingą ugniagesių gelbėtojų darbą.

Pasirinkti profesiją – nelengvas iššūkis. Tačiau tikime, jog tokios dienos – tik padės mokiniams apsispręsti, kuriuo profesiniu keliu pasukti.

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Mažeikienė