Kategorijos

Puslapiai

Naudinga

Atnaujinta: 2018-10-04

Rugsėjo 21 d. mokykloje buvo minimos 49-osios Prezidento Aleksandro Stulginskio mirties metinės. Šią dieną mokiniai dalyvavo netradicinėse pamokose, prisiminė Prezidento biografiją, veiklą, nuveiktus darbus. Džiugu, jog ir šiemet šiame tradiciniame renginyje dalyvavo A.Stulginskio anūkas iš JAV Jonas Juozevičius su žmona Daina.

Šiais metais mokiniai kartu su klasių auklėtojais žiūrėjo laidą „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“, kurioje buvo pasakojama apie Aleksandro Stulginskio gyvenimą. Kiek vėliau 5-10 klasių mokiniai buvo pakviesti į viktoriną „Prezidento takais“, kurios metu galėjo pasitikrinti savo žinias.

Po viktorinos visi buvo kviečiami į tradicinį bėgimą, skirtą Prezidentui Aleksandrui Stulginskiui. Bėgimo takelyje jėgas išbandė gausus būrys mokyklos mokinių bei keletas mamyčių. Varžybų dalyviams reikėjo įveikti 400 m. atstumą. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, kuriuos įteikė Jonas Juozevičius su žmona Daina.

Pasibaigus tradiciniam bėgimui vyko literatūrinis pasivaikščiojimas parke. Visi dalyvavusieji buvo pakviesti ieškoti tam tikrų ženklų. Parkas – atgijo, čia buvo galima išvysti ir obuolius renkančias mergaites, ir pabaigtuves švenčiančias ir vainikus pinančias moteris, ir lotynų kalbą besimokančią mokinę, ir vaikus, puošiančius eglutę, ir žmones, besilinksminančius Oninių šventėje. Šiuose sustojimuose buvo užduodama po klausimą iš A.Stulginskio dukters Aldonos prisiminimų. Pasivaikščiojimo dalyviai, į juos atsakę, gavo po dėlionės dalį. Pabaigoje jas sudėję visi pasivaikščiojimo dalyviai išvydo dvaro vaizdą.

Inga Mažeikienė

Kęstutis Valiukas